Kredyt konsolidacyjny – wojna instytucji bankowych na promocje

Będąc doświadczonym asystentem kredytowym otrzymuję od swych klientów najróżniejsze zapytania. W ostatnim czasie coraz to częściej jestem pytany o to, jakie pozytywy ma kredyt konsolidacyjny? Nie da się jednym zdaniem odpowiedzieć na tego typu pytanie a w związku z tym pozostaje tutaj wskazać kilka fundamentalnych elementów. Po pierwsze należy napomknąć, że tego rodzaju kredyt ma charakter celowy a w związku z tym pieniądze z niego osiągnięte mogę być poświęcone wyłącznie na z góry zdefiniowany cel. W tym przypadku mówimy o uregulowaniu naszych starych zobowiązań.

Kredyt konsolidacyjny rzeszów
Kredyt konsolidacyjny rzeszów

Kredyt konsolidacyjny jak sama nazwa określa spaja wszystkie nasze stare zadłużenia. Bez względu na to czy jest to kredyt gotówkowy, pożyczki miesięczne tzw. chwilówki czy innego typu pożyczki. Wszystkie one po podpisaniu umowy będą stanowić jedną całość. Dzięki temu my uzyskujemy 1-dną małą ratę i jeden wymiar odsetek. Jest to dostrzegalne uproszczenie w stosunku do sytuacji, w której to byliśmy przymuszeni regulować kilka albo nawet parenaście kredytów i płacić zdublowane odsetki.

W dodatku kredyt konsolidacyjny wprowadza do naszych osobistych finansów określoną przejrzystość. Nie musimy się martwić o to, kiedy wypada określony termin spłaty i ile jest równa konkretna rata. Posiadając 1-dno zobowiązanie płacimy, bowiem jedną ratę w 1-ym czasie. Prócz tego, jeśli potrzebujemy dodatkowej gotówki to jesteśmy w stanie wyłowić taką propozycję, która to oprócz kwoty konsolidacji zakłada dodatkowe środki na swobodny cel.