Jestem ekspertem kredytowym i mnóstwo osób zadaje mi pytanie, na co zwracać wyjątkową uwagę, jeżeli decydujemy się na kredyt gotówkowy?

Na ogół udzielam odpowiedzi, że jest szereg istotnych reguł, które decydują o atrakcyjności danej propozycji. Sporo banków licytuje się w ofertach sugerowanych produktów finansowych. W 1-ej placówce otrzymujemy niebywale pozytywne oprocentowanie kredytu, natomiast druga spółka prezentuje nam niskie raty. Jak wobec tego w takim natłoku wyłowić najkorzystniejszą propozycję?

kredyt gotówkowy rzeszów
Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy tak samo jak odmiennego wariantu kredyty zawiera generalny współczynnik, który to wyznacza jego całościowy koszt. Jest to RRSO, to jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Jeżeli znamy jej wysokość to bez żadnych kłopotów damy radę skonfrontować ogłoszenia wszelkich banków. Co ciekawe sporadycznie ten współczynnik jest podawany w materiałach promocyjnych. Zazwyczaj informacja o nim jest umieszczona maleńkim druczkiem na dole reklamy lub bannera.

Kredyt gotówkowy nawet do 250.000 zł w jeden dzień?

Następną nader ważną kwestią, na jaką musimy zwrócić uwagę, jeśli ciekawi nas kredyt gotówkowy jest wysokość polisy. Jest to kluczowe, dlatego, że w ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z wieloma patologiami, zarówno w sektorze bankowym jak i pozabankowym. Jako że kwota naliczonego ubezpieczenia była równa lub przewyższała nawet sumę kredytu, którą dostaliśmy na rękę, jest to tzw. kwota netto.

Reklamy